1. Ana Sayfa
  2. Karışık

Yoksulluk

Yoksulluk
0

Biraz düşünmek lazım, biz düşünüyoruz da şu insanlar da az biraz düşünse bir şey kaybetmezler ama dayatılana uymaya devam ediyorlar, edecekler. Çünkü sistem onları öyle yetiştirdi, öyle emrediyor.
 
Algılamak kolay değil, bazı şeylerden vazgeçmek gerekir, kendini yorarsın. Aslında her şey apaçık ortada, göremiyorlar, görmek istemiyorlar mı? ,

Onu bilmiyorum.
 
İnsanlara bu konuda güvenemem, zeka konusunda sıkıntı olduğu kesin gerçi hiçbir konuda güvenmem o ayrı.
 
Neyse mevzu derin, uzun sürer. Konumuza dönelim; yoksulluk.

Hugo Chavez‘den gelsin;
 
Yoksulluğun ilahi bir plan olduğu büyük bir yalandır. Tanrı açlık ve yoksulluk isteseydi denizde balık, ormanda meyveler ve insanlık yararına nice şeyler armağan etmezdi.
Evet tanrı, insanların ulaşabileceği ve herkese yetecek kadar zenginliği tüm insanlara sunmuştur ama birileri bunların çoğunu almak için “Tanrı sizlere yoksulluk karşısında sonsuz ve mutlu hayat verecek” demektedir. Yoksulluk arttıkça ve Tanrı’nın herkes için verdiği zenginliklere birileri daha fazla el koydukça Tanrı adına konuştuğunu ileri sürerek yoksulluk karşısında SUS diyen din adamları da çoğalmaktadır. Latin Amerika yoksulluk karşısında susan insanların coğrafyası olmayacaktır.

 
Hugo Chavez

İlginizi Çekebilir
31 Mart Türkiye

Yorum Yap