1. Anasayfa
 2. Haber
Trendlerdeki Yazı

Usta İsim Cüneyt Arkın Hayatını Kaybetti!

Usta İsim Cüneyt Arkın Hayatını Kaybetti!
0

Türk sinemasının efsane ismi olan Cüneyt Arkın, bugün 28 Haziran 2022‘de 85 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Dün gece acil bir şekilde kalbinin durmasından dolayı İstanbul Beşiktaş’ta özel bir hastaneye ambulansla kaldırılan Cüneyt Arkın tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Türk sinemasına damga vuran Cüneyt Arkın yüzlerce filmde rol aldı. Sayısız ödüle sahip bir isimdi, son olarak ise 2021’de Türkiye Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü verilmişti.

Asıl adı Fahrettin Cüreklibatır olan Cüneyt Arkın, 8 Eylül 1937’de Eskişehir’de doğdu. Eskişehir Atatürk Lisesi‘nde okuduktan sonra 1961 yılında ise İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

1963 yılında ‘Artist’ adlı derginin düzenlediği sinema yarışmasında birinci oldu.

Kariyerindeki en önemli dönüm noktası ise 1963’te askerliğini yaparken 1. Hava Jet Üssü’nde yönetmen Halit Refiğ ile tanışması idi.

Bu haber karşısında biz de çok üzgünüz, kendisi çok değerli bir sanatçıydı. Sayısız başarılar, ödüller. İyi bir insan olarak ayrıldı aramızdan. Sayısız seveni bugün onun için üzgün.

Hastaneden yapılan açıklama ise şöyle:

“Türk sinemasının değerli oyuncusu Sayın Cüneyt Arkın kalbinin durması sebebiyle ambulansla getirildiği Liv Hospital’da bütün yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Liv Hospital Ailesi olarak Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Cüneyt Arkın’ın ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz”

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 1
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  sevdim
  Sevdim
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir