1. Anasayfa
 2. Haber

WordPress 4.3 “Billie” Yayınlandı!

WordPress 4.3 “Billie” Yayınlandı!
0


 
WordPress ve güncelleme. Bu iki kelimeyi birbirinden ayırmak herhalde imkansız.
 
Bu tabii ki kötü bir anlam taşımıyor aksine gayet iyi bir şey, çünkü devamlı güncellemeler ile yenilikler ve açıklar kapatılmış oluyor.
 
Tek sıkıntı manuel güncelleme yapanlar için, devamlı takipte olmaları gerekiyor. Oysa otomatik güncelleme açık olduğunda buna da gerek kalmadan kendiliğinden güncelleme gerçekleşiyor.
 
WordPress son olarak 4.3 sürümünü yayınladı.Bu sürüm caz pianisti Billie Holiday onuruna “Billie” olarak isimlendirilmiş.

Bu sürümde, içeriklerin çok daha kolay düzenlenmesi ve site içi özelleştirmenin kolaylaştırılması amaçlanmış.
 
WordPress 4.3 Billie

Özelleştirici içinde menüler

Menünüzü oluşturun, güncelleyin ve atayın, hepsi özelleştiricinin içinde canlı önizleme ile. Yeni özelleştirici tasarımı mobil dostu ve erişilebilir arayüzü ile yanınıza. Her sürüm ile beraber sitenizi istediğiniz hale getirmek daha kolay ve hızlı bir hale geliyor.
 

Biçimlendirme kısayolları

WordPress 4.3 içindeki biçimlendirme kısa yolları ile yazım hızınızı artırmıştık. Artık liste oluşturmak için yıldız kullanın, rakamlar ile başlıklar oluşturun. Akışınızı bozmaya gerek yok. metniniz * ve # ile çok güzel gözükecek.
 

Site ikonları

Site ikonları sitenizi, tarayıcı sekmeleri, yer imleri menüleri ve mobil cihazlardaki ana ekranlarda yansıtıyor. Özelleştirici içinden sitenize özel ikonunuzu ekleyin. Tema değiştirseniz bile sabit kalacaktır. Tüm sitenizin markanızı yansıtmasını sağlayın.
 

Daha iyi parolalar

WordPress’in parolalara yeni yaklaşımı ile sitenizi daha güvenli kılın. Artık parolalar e-posta ile iletilmek yerine parola sıfırlama bağlantısı gönderilecek. Sitenize yeni bir kullanıcı eklediğinizde ya da profilini düzenlediğinizde, WordPress otomatik olarak güvenli bir parola oluşturacak.

 

Diğer iyileştirmeler

 

 • Daha yumuşak bir yönetim deneyimi – Listeleme ekranlarında yapılan bazı iyileştirmeler ile artık WordPress herhangi bir cihazda çok daha erişilebilir ve hızlı çalışıyor.
 • Sayfalar için yorumlar kapatıldı – Sitenizde yeni oluşturulan tüm sayfaların yorumları kapalı olacak. Tartışmaları blogunuzda, olması gereken yerde tutun.
 • Sitenizi hızlıca özelleştirin – Ön yüzde nerede olursanız olun, yönetici araç çubuğundan özelleştiriciyi açarak çok hızlı ve kolay bir şekilde sitenizde değişiklikler yapabilirsiniz.
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  sevdim
  Sevdim
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir