1. Anasayfa
 2. Haber

WordPress 4.2 “Powell” Yayınlandı!

WordPress 4.2 “Powell” Yayınlandı!
1


Bu aralar üst üste yeni güncellemeler gelmekte. Önceki güncelleme baya önemliydi çünkü yapılan güncelleme ile çok açık kapatıldı. Sanırım o açıkları hemen kapatmak gerektiği düşünüldüğü için biraz acele çıkartıldı ve 2-3 gün sonra esas sürüm olan WordPress 4.2 Powell sürümü yayınlandı.

 
Güncellemelerimizi hemen yaptık, bununla birlikte eklentilerde güncelleniyor, onları unutmayın.
 
Özellikle milyonlarca kullanıcısı olan önemli eklentilerde bu aralar açıklar olduğu söyleniyordu, o yüzden güncellemeleri hemen yapmanızı öneririm.
 
Bu güncelleme ile ara güncellemeleride katarsak açıkların kapatılması yanı sıra baya güzellikler geldi, açıkçası videoyu izlerseniz göreceksiniz. Ben yine de aşağıda açıklamaya yer veriyorum.
 
Kısaca bu sürüm ile iletişim, paylaşım ve basitlik üzerine odaklanılmış.
 

İşte WordPress 4.2 Powell;

 
WordPress 4.2Powell“, caz üstadı “Powell” şerefine isimlendirilmiştir. Ve sürümün amacı iletişimi ve paylaşımı olabildiğince kolaylaştırmaktır. En sevdiğiniz içerikleri paylaşmak için yeni ve güçlendirilmiş “Bas Bunu” aparatını kullanabilirsiniz.
 
Bas Bunu” mobil cihazın ana sayfasına ekleyebileceğiniz ya da tarayacınızın yer imlerine ekleyebileceğiniz basit bir aparattır. Bu sayede ister evde olun, isterseniz yolda, kolayca içerik paylaşabileceksiniz.
 
Masaüstünüzde bir siteyi ziyaret ederken, “Bas Bunu” aparatına basıp, sitenizde yayınlayabilirsiniz.
Mobil cihazınızda ise, bir bağlantı yapıştırdığınızda WordPress sizin için gerisini halledecektir.
 
Ziyaretçilerinize en güncel içeriği aktarın. Youtube‘dan video paylaşın, Twitter‘daki tweetleri paylaşın ya da Instagram‘dan resimler paylaşın.
 
Hoşunuza giden şeyleri, sevdiğiniz kişilerle paylaşın.
 
Dünya genelinde insanlar WordPress‘i hayal edebileceğiniz her şekilde kullanıyorlar. 4.2 sürümü ile, WordPress, Han karakter kümesini de destekleyerek Dünya’ya daha fazla erişebilir oldu. Japonca, Korece ve Çince gibi lisanlar paketin içine dahil geliyorlar.
 
Ana diliniz ne olursa olsun, ziyaretçileriniz ile iletişim kurmak artık daha kolay. Kendi tuş takımınızı kullanarak yazılarınızı hazırlayın ve WordPress gerisini halletsin. Dilinizde özel karakterler yok mu?
 
Sizin için de küçük bir sürprizimiz var. Tüm bu gelişmeler artık, WordPress içinde emoji kullanabileceğiniz anlamına geliyor. kedilere olan düşkünlüğünüzü, dondurma aşkınızı ve hatta jaz merakınızı bir tuşla tüm dünyaya duyurun.
 
WordPress 4.0 sürümünden beri, tweetlerinizin ve youtube videolarınızın adreslerini düzenleyiciye yapıştırdığınızda anında görüntüleniyorlar. 4.2 sürümü ile beraber, artık Tumblr ya da Kickstarter bağlantılarınızda görüntülenecek, en sevdiğiniz Tumblr yazıları ve Kickstarter kampanyaları daha içeriğinizi yayınlamadan ekrana gelecekler.
 
Bu da yazım ve yayın deneyiminizi çok daha bütün kılacak. Düzenleyicinin dışında da WordPress deneyiminizi çok daha keyifli kılacak bir çok yenilik var.
 
Artık temalarınızı değiştirme, önizleme ve özelleştirme işlemlerini tek bir yerden yapabileceksiniz. Tema özelleştirici sayesinde temalarınız arasında gezebilir ve yüklenmiş temelarınıza önizleme yapabilirsiniz.
 
Yeni bir tema deneyin, ayarlarıyla oynayın ve sitenize uygulamadan önce en sevdiğiniz hale getirin.
 
Artık eklenti güncellemeleri hiç olmadığı kadar hızlı ve kolay. Eskisi gibi güncelle tuşuna bastıktan sonra sıkıcı yükleme ekranları yok. Her şey eklentiler ekranında, ikinci bir tık yapmadan bitmiş oluyor.
 
Bununla beraber kaputun altında yüzlerce iyileştirme ve erişebilirlik geliştirmeleri var.
 
Hepsi WordPress 4.2‘de.
 
Bu dağıtım iletişim, paylaşım ve basitlik üzerine odaklandı.
 
WordPress 4.2 “Powell”
 
İletişim ve paylaşım, her yerde.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  sevdim
  Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. 24 Nisan 2015

  Haber için teşekkürler. Benim blogumun admin panelinde güncelleme uyarısı çıkmamıştı. Sizin haberinizi okuyup update core’a girdim ve güncelledim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir