Dün akşam oynanan TKBL Final serisinin 5. maçında Sarayın Sultanları, 14 yıllık hasrete son vererek şampiyonluğu kazandı.

Galibiyeti bekliyordum ama bu kadar rahat olacağını açıkcası beklemiyordum. Üst düzey bir savunmayla başladık ve bu böyle devam etti. Fark 35 sayıları gördüğü halde aslında hücum da o kadar ekstra değildik. Ama Ekrem Memnun müthiş savunma yaptırarak, hücum işini kolaylaştırdı.

Basketbolun ne kadar iki yönlü olduğunu tekrar görmüş olduk. Sağlam savunma, sakin hücumla istediğini alıyorsun. Ve Fenerbahçe gibi hücum da kilitlenince savunma da çöküşe geçti.

Unutulmaması gereken bazı ceza şutlarının girmeside bu farkın korunmasına yardımcı oldu.Açıkcası her oyuncu çok iyiydi,savunma da çok iyi işler yaparak başladı ve ilerleyen bölümde hücum performansınıda arttırdı. Alba Torrens ise etkili hücum performansının yanı sıra ki bi ara yandı gerçekten. Savunmada çaldığı toplarla etkili isimdi. Kaptan Işıl Alben için ise diyecek pek bir şey yok bu sene altın senesi, her yerde, rbnd alıyor, sayı atıyor, asist yapıyor, yapılması gereken her şeyi yaptı. Shavonte Zellous’a gelince savunma da fark yaratmasının yanı sıra hücumda gerektiği zaman aldığı sorumluluk yetiyor.

Yaz yaz, say say bitmez kısaca süper bir maç oldu. Etkili oynadık, skoru koruduk ve şampiyonluk geldi.

Bu sene 3. kupa geldi, hepsi Fenerbahçe’den alındı, daha ne olsun.. Mayıslar yine bizim.

Skor: Galatasaray Odebank 73-54 Fenerbahçe

Tebrikler Sarayın Sultanları, Tebrikler Ekrem Memnun, Tebrikler Galatasaray.

Maçtan Kareler

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  alk_
  Alkış
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  sevdim
  Sevdim
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir