1. Anasayfa
 2. Haber

The Light Phone

The Light Phone
3

Bu cihazı gördüğüm an aha dedim tam istediğim işte bu. Hemen nereden alırız falan bakayım derken daha bir proje olduğunu görmemle hayal kırıklığına uğradım.
 
Günümüz teknolojisi karşısında herkes en iyi özellikli telefon peşine düşüyor. Devamlı yeni mobil telefonlar çıkıyor. İphone, Samsung ikilisi kıyasıya bir yarış içinde. Yıl içinde durmadan çıkan yeni cep telefonları ve bunu takip eden büyük bir kitle.

Ben de kullanıyorum akıllı telefonlardan, ama sevdiğim söylenemez. Bizimkisi biraz mecburiyet, iş, güç. Şöyle eski özelliksiz telefonları özlemiyor değil insan.
 
Tam da bu sırada Light Phone‘u gördüm. Light Phone, özelliksiz, tertemiz bir telefon. At cebe hesap makinesi, kart gibi bir şey. Bu telefonun tek özelliği var o da arama yapabilmesi.
 
Sadece 38.5 gr ve 4 mm kalınlığında olan Light phone, tek şarj ile 20 gün idare edebiliyor. He bi de saate bakabiliyorsunuz. Gece tuşların ışıkları yanıyor falan gayet güzel. Bunun yanı sıra diğer telefonlarınızı Light Phone‘a yönlendirebiliyorsunuz.
 
Keşke hemen çıksa alsam dedim ama süreç baya uzun, bana göre uzun diyelim.
 
Kickstarter kampanyasının bitimine 39 gün var şu an $200,000‘lık hedefin $116,645‘lık kısmı bulunmuş durumda bu gidişle başarıya ulaşacağını düşünüyorum.
 

$100 bağış yaparak siz de Light Phone sahibi olabilirsiniz. $125 vererek ise yanında t-shirt, kitap gibi ekstra hediyelere sahip olabiliyorsunuz.
 
Kampanya başarıya ulaşırsa 2016 Haziran gibi Light Phone‘lar kargolanmaya başlanacak.
 
Kampanyaya şuradan ulaşabilirsiniz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  sevdim
  Sevdim
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. Naptınız, Türkiye’de kullanıyor musunuz?

  • Maalesef bu cihazın Türkiye’ye gönderimi yapılmamakta, belki özel olarak iletişime geçilip temin edilebilinir.

   Bunun muadili bir cihazı ise sorunsuz bir şekilde kullandım.

   • Amerika’dan alsak Tr’de kullanabilir miyiz? Servis ücreti, application vs deniyor nasıl sistemi var anlamadım. Aynı anda, aynı numaralı iki sim kart ile çalışabilir mi? Çağrı ikisine birden mi gelicek, yoksa birini kullanırken diğerini kapatmak mı gerekiyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir