Ne Gündü Ama!
0

Dün yani 31 Mart 2015, Türkiye için ilginç bir gün olarak geçti. Sabah saatlerinde tüm Türkiye‘yi kapsayan elektrik kesintisiyle güne başlandı. Ardında Berkin elvan davasının savcısı Mehmet Selim Kiraz, Çağlayan Adliyesi‘nde teröristler tarafından rehin alındı.
 
Elektrik kesintisi ile ilgili başlarsak, ilk defa böyle kapsamlı bir kesinti ile karşılaşıyoruz tabii bu savaş ve olağanüstü haller dışında. Neden kaynaklandığı hakkında birçok teori var ortada ama bunu maalesef bilemeyeceğiz, en azından insanlar bilemeyecek. Bildiğinizi sansanız dahi emin olun sunulanlar bilmenizi istedikleri şeyler olacak. O yüzden pekte kafa yormaya gerek yok, hayatınıza bakın. Sonuç olarak arada geldi, gitti ve şu an bu sorun aşılmış durumda gerçi sorun demek ne kadar doğru olur?

Terör olayına gelirsek, bu iki itin, olayı duyduğum anda öleceklerini söylemiştim. Öyle de oldu ama Savcı Mehmet Selim Kiraz maalesef kurtulamayarak, şehit oldu.

Hala daha bu terör eylemini görmezden gelmeye çalışan bir topluluk mevcut, bunların o teröristlerden farkları yok, emin olsunlar ki herkes hak ettiğini bulacaktır. Bu kadar ötmeleri fazla bile, zaman daralıyor, gün geldiğinde yine inlerine kaçmaya başlayacaklar ama ne kadar kaçarlarsa kaçsınlar, hak ettikleri sondan kaçamayacaklar.

Bu konularda çok şey yazılır aslında ama bu şu anlık yeterli sanırım. Artık insanlar saçma sapan şeyleri büyütmeyi bırakmalı, terör eylemlerini masum göstererek, hak hukuk olayına bağlamayı kesmeli.
 
Herkes hak ettiğini yaşar, hak ettiği gibi ölür.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 1
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  sevdim
  Sevdim
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir