1. Anasayfa
 2. Haber

Hidayet Türkoğlu Basketbolu Bıraktığını Açıkladı!

Hidayet Türkoğlu Basketbolu Bıraktığını Açıkladı!
0

Hidayet Türkoğlu, Hedo Turkoglu basketbola veda ettiğini açıkladı.
 
Hedo, Türk basketbolunun efsane isimlerinden biri olarak tarihte yerini aldı. Efes Pilsen‘de doğdu daha sonra 15 yıllık NBA kariyerinde 6 farklı takımda oynadı.
 
Orlanda Magic‘de 2007-2008 sezonunda 19.5 sayı, 5 ribaund, 5.0 asist ortalamasıyla kariyerinin en iyi sezonunu yaşamıştı. Ve bunları %40 şut isabetiyle gerçekleştirdi. Bunun üzerine Most Improved Player (NBA En Çok Gelişme Gösteren Oyuncu Ödülü) ödülünü kazandı.
 
Onu izlemek gerçekten büyük keyifti, hele ki 2009 NBA Finalleri, Lakers ile eşleşmişlerdi, işler zordu ama Hidayet o finale çıkan takımın lideriydi, o yönlendiriyor, el yakan topları o kullanıyordu.
 
Uykusuz gecelerimizin nedeniydi, Hedo.
 
Kobe Bryant‘a yaptığı blok? Düşünün son top karşıda Kobe Bryant var ve onu savunana isim Hedo, sonuç ise blok!
 
Sayısız son toplar, Boston, philly maçları.
 
Milli takım ile yaptıkları, başarıları, yıllar geldi, geçti. Ve artık Hidayet Türkoğlu parkelere veda etti. Bundan sonra TBF‘de CEO olarak görev yapacak.
 

Hidayet’ Türkoğlu‘nun açıklaması;
 
“Bu süreçte beni her zaman destekleyen Türk halkına teşekkür ediyorum. Bir basketbolcunun yaşlandıkça genç gibi hissetmediğini fark ettim. 15 yıllık NBA kariyerimi noktalıyorum. Türk basketbolunun daha iyi yerlere getirmek için çalışacağım.”
 
Ve değerli isimlerden bazı yorumlar;
 
Kobe Bryant: “Hidayet’in fantastik bir kariyeri oldu. İnsanlar onu hep büyük bir oyuncu olarak hatırlayacaklar. Sacramento’da oynadığı yıllar, Magic’de yaptığı büyük çıkış unutulmayacak. 2009 yılı NBA finallerindeki eşleşmemiz de gerçekten çok heyecan vericiydi. Bence Hidayet harika kariyeri için her zaman gurur duymalı”
 
Stan Van Gundy: “Hido harika bir kariyere sahip. En güzel yıllarını bence Orlando’da geçirdi. Favori oyuncularım arasında geliyor. Fiziği ve üstün yeneği onu özel bir oyuncu yaptı. TBF’de görev alacağını biliyorum, onunla her zaman iletişimde kalacağım”
 
James Goldstein (NBA’in 1 numaralı taraftarı): “Onun bu kararı almasına çok şaşırdım. Hido ile çok eski dostluğumuz var. Ona bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. Her zaman onun yanında olmak güzeldi. NBA’de herkes onu çok seviyor. Benim şimdiye kadar gördüğüm en iyi dış şut atıcılarından biri”

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  sevdim
  Sevdim
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir