1. Anasayfa
 2. Haber

Smart TV Konuşmalarınızı Kaydedip Paylaşıyor

Smart TV Konuşmalarınızı Kaydedip Paylaşıyor
0

Günümüzde artık herkesin evinde akıllı(smart) televizyonlar yer almaya başladı. Akıllı telefon, televizyon, ev derken her şey akıllı oldu.
 
Sesli komut ile çalışan televizyonunuz varsa onun yanında konuştuklarınıza dikkat etmenizde fayda var.
Çünkü Samsung firması akıllı televizyonlarının müşterilerin her sözünü dinlediğini doğruladı ve televizyonun yakınında önemli konuların konuşulmaması uyarısını yaptı.

Samsung firması yaptığı açıklamada Smart TV‘lerde bulunan ses aktivasyon özelliğinin her türlü konuşmayı dinlediğini belirtti. Akıllı TV’nin bu konuşmaları firmaya veya sisteme dışarıdan girecek üçüncü şahıslarla paylaşabileceğini kaydetti.
 
Olayın çıkış noktası ise The Daily Beast‘ten Shane Harris‘in Samsung firmasının ürün sözleşmesinde yer alan “kişisel gizlilik politikası” kısmında şu cümleyi tuhaf bulmasıyla başladı;

Eğer konuştuğunuz kelimeler çok kişisel ve hassas bilgiler ise, bu bilgilerin de televizyon tarafından kaydedilip üçüncü taraflara paylaşılacak veriler içinde olacağına lütfen dikkat edin
 
Yaşanan olaylardan sonra gelen tepkilerin üzerine yeni bir açıklama yapan Samsung, müşterilere ait sesleri sadece ses tanıma özelliğinin müşterinin rızasıyla aktive edilmesi aşamasında firmaya ulaştığını, ancak bu seslerin saklanmadığı ve üçüncü kişilerle paylaşılmadığını belirti.
 
Sonuç olarak akıllı olan her şeyin yanında akıllı davranarak pek konuşmamak gerek.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  sevdim
  Sevdim

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir