1. Anasayfa
 2. Haber

Facebook’a ”Dislike” Butonu Geliyor!

Facebook’a ”Dislike” Butonu Geliyor!
0

Facebook‘a devrim gibi bir yenilik geliyor.
 
Facebook‘ta bu zamana kadar sadece “Like” yani “Beğen” butonu vardı. Beğenmediğiniz içerik için yapacağınız bir şey yoktu. Çoğu kişi “Beğen” butonunun yanına bir de “Beğenme” butonu istiyordu.
 
Mark Zuckerberg, kendi Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada kullanıcılara güzel haberi verdi.

Açıkçası bu karar çok yerinde oldu sonuçta insanlara sunulan sadece beğen seçeneğinin yanı sıra aksi de olması gerekiyordu. Sanırım sanatçılar ve ünlü kişiler için daha etkileyici olacak.
 
Bunun üzerine de baya trollükler dönebilir.
 
Bakalım butonun ismi ne olacak? “Beğenme“, “Beğenmedim“, “Öhh” vs.
 
Bunun yanı sıra bu bir buton olarak gelmeyeceği hakkında açıklamalar da mevcut ki bana göre de büyük ihtimal böyle olacak.
 
Yani şöyle ki empati butonu olacak, şimdi kötü bir haber paylaşıldığında “Beğen” butonuna değil de mesela ağlayan like, kızgın like, gülen like gibi seçenekli butona basacaksınız.
 
Mark Zuckerberg‘in kendi Facebook hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde;

Kullanıcılarımız yıllardır bizlere bu konu hakkında isteklerini bildirmişlerdi. Yani çoğu Facebook kullanıcısı, zaten bu özelliği uzun süredir istiyor, bekliyor. Bugün de bizim ve kullanıcılarımız açısından önemli bir gün, çünkü ‘beğenmeme’ butonu üzerine çalışmalarımız resmi olarak başlamış durumda. Yapacağımız sistem, tıpkı Reddit’te olduğu gibi işleyecek. Kullanıcılarımız istediği şeyleri yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ve kullanıcılarımız duygularını, tepkilerini olabildiğince özgür şekilde ifade etmek istiyor. Her gönderi, onlar için iyi, hoş şeyler olmuyor. Bu sebeple beğenmemek de onların hakkı.
 

Bakalım bu yenilik ne zaman kullanıma sunulacak. Şu an hala çalışmaların devam ettiği belirtiliyor. Büyük ihtimal ilk önce beta aşamasında belli kullanıcılar kullanacaktır.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  sevdim
  Sevdim
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir