1. Anasayfa
 2. İnternet

WordPress 4.8 “Evans” Sürümü Yayınlandı!

WordPress 4.8 “Evans” Sürümü Yayınlandı!
0

WordPress 4.8 “Evans” sürümünü yayınladı.
 
Her geçen gün güncellenen WordPress yeni bir sürüm yayınladı. Bu sürüm caz piyanisti ve besteci William John “Bill” Evans şerefine “Evans” olarak adlandırıldı.
 
Bu sürümde gelen yenilikleri ise WordPress şöyle tanımladı:
 

Ön planda olduğunuz bir güncelleme

 

WordPress 4.8 bazı harika yeni özellikler ekliyor — daha sezgisel bir WordPress için hazırlanın!

Bazı güncellemeler küçük gözükse de ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak yüzlerce geliştirici tarafından geliştirildiler. Eski bir dost gibi karşılayacağınız yeni özelliklere merhaba deyin: bağlantı geliştirmeleri, görseller, ses ve video için üç yeni ortam bileşeni, görsel düzenleme becerisiyle güncellenmiş metin bileşeni ve yakınınızdaki WordPress etkinliklerini haber veren güncellenmiş haberler bölümü.

Görsel bileşeni

Bir bileşene görsel eklemek, herhangi bir WordPress kullanıcısının kod bilgisi olmadan yapabileceği bir iştir. Basitçe bileşen ayarlarınızdan bir görsel ekleyin. Son fotoğraf çekiminizden ya da doğa yürüşünüzden bir fotoğraf ekleyin ve otomatik olarak görüntülenmesini seyredin.
 

Video bileşeni

Bir karşılama videosu web sitenizin marka değeri açısından harika bir kişiselleştirme yöntemidir. Ortam kütüphanenizden herhangi bir videoyu, yeni video bileşeni ile istediğiniz yan sütuna ekleyebilirsiniz. Bunu kullanarak ziyaretçilerinize bir hoşgeldiniz videosu gösterebilir ya da en güncel ve harika içeriklerinizi öne çıkartabilirsiniz.
 

Ses bileşeni

Podcaster, müzisyen ya da hırslı bir blogger misiniz? Ses dosyanıza bir bileşen ekleme hiç bu kadar kolay olmamıştı. Ses dosyanızı ortam kütüphanesine yükleyin, bileşen ayarlarına gidin, dosyanızı seçin, ardından işlem tamamlanmış demektir. Bu daha samimi bir karşılama mesajı eklemek için harika bir yoldur!
 

Zengin metin bileşeni

Bu özellik şehir merkezinde bir geçit törenini hak eder! Zengin metin düzenleme becerileri artık metin bileşenler için yerleşik olarak mevcut. İstediğiniz yere bir bileşen ekleyin ve hemen biçimlendirin. Liste oluşturun, eğik yazın, hızlıca bağlantılar ekleyin. Yeni elde ettiğiniz biçimlendirme güçlerinizle biraz eğlenin ve işlerinizi ne kadar kısa sürede çözdüğünüze dikkat edin.
 

Bağlantı sınırları

Hiç bir yazıdaki bağlantıları düzenlemeye çalışırken doğru bir şekilde düzenleyemediğiniz oldu mu? Bağlantıdan sonraki metni düzenlerken bir bakmışsınız hala bağlantının içindesiniz. Ya da bağlantı metnini düzenlediğinizi zannederken dışarı yazdığınızı görürsünüz. Bu insanı delirtebilir! Bağlantı sınırları isimli yeni bir özellikle artık bağlantılar daha net çalışıyor. Daha mutlu olacaksınız, söz veriyoruz.
 

Yakınlardaki WordPress Etkinlikleri

WordPress’in dünya çapında 400’den fazla şehirde düzenli olarak toplanan gruplarla başarılı bir çevrimdışı topluluğu olduğunu biliyor muydunuz? WordPress, artık WordPress becerilerinizi geliştirmeye, arkadaşlarınızı bir araya getirmeye ve tabii ki sitenizi yayımlamanıza yardımcı olan özelliklerle dikkat çekiyor.
 
Bu hızla en sevdiğimiz özelliklerden biri haline geliyor. Başlangıç panelindeyken (çünkü güncelleme yapıyorsunuz, yazı yazıyorsunuz, değil mi?) yaklaşan tüm WordCamp ve WordPress buluşmaları — yerel — görüntülenir.
 
Bir topluluğun parçası olmak WordPress becerilerinizi geliştirmenize yardım edeceği gibi, başka türlü tanışamayacağınız insanlarla bir ağ kurmanızı sağlar. Artık yerel etkinlikleri, başlangıç sayfanızda yer alan yeni Etkinlikler ve Haberler bileşeninde görebilirsiniz.
 

Ve geliştiriciler için daha fazla yenilikler.
 
WordPress sürümünüzü güncellemeyi unutmayın!

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  sevdim
  Sevdim
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir