WhatsApp Web Yayınlandı!
9

Cep telefonlarının vazgeçilmez uygulamalarından biri olan chat uygulaması WhatsApp Messenger‘ın Web uygulaması tanıtıldı. Aslında uygulama diyemeyiz çünkü şu an için sadece site üzerinden giriş yapıp, kullanabiliyorsunuz.
 
Bazı sitelerde WhastApp‘ın ilk masaüstü uygulaması olarak tanıtılıyor. Dediğim gibi pek öyle denemez. Bugün duyurulan bu yenilik şu an için Android, Blackberry ve Windows kullanıcıları için aktif durumda.
 
iOS kullanıcıları için ise maalesef olumsuz bir haber mevcut. WhatsApp tarafından yapılan açıklamaya göre Apple‘ın çeşitli kısıtlamalarından dolayı, şimdilik bunun mümkün olmadığı belirtildi.

WhatsApp Web uygulamasını kullanmak için Google Chrome tarayıcısına ihtiyacınız var. Çünkü WhatsApp Web, şu an için sadece Google Chrome tarayıcısı ile çalışmakta.
 
Google Chrome üzerinden https://web.whatsapp.com/ adresine giriş yaptıktan sonra karşınıza bir QR kodu çıkacak ve bunu telefonunuzdan WhatsApp‘a girerek menüden WhatsApp Web kısmını seçerek okutmanız gerekiyor.  Bunun sonucunda telefonunuz ile WhatsApp Web eşleşiyor, mesajlaşmalarınızı web ve mobil arasında kesintisiz olarak yapabiliyorsunuz.
 
Uygulamayı kullanmanız için telefonunuzda WhatsApp Messenger’ın son sürümünün güncellenmiş olması gerekiyor. Eski sürümlerde WhatsApp Web kısmını göremiyorsunuz.

İlk deneyim olarak olumlu diyebilirim, akıcı ve kolay oluyor, genelde pc başındaysanız telefonla işiniz olmadan konuşmalarınızı buradan rahatlıkla yapabilirsiniz. Ama Msn gibi geldi biraz yani bu kadar aktif olmak pek olumlu olmayabilir. (Zaman kaybı)
 
Güvenlik açısından da sanki sıkıntılar yaratabilir gibi geliyor. Bu arada bunun hakkında bilgi vermek gerekirse örneğin WhatsApp Web üzerinde açık unuttunuz, telefon üzerinden hangi pc’de, nerede ve hangi sistemde olduğunu görebiliyor ve anında iletişimi kesebiliyorsunuz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  sevdim
  Sevdim
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (9)

 1. Güzel kardeşim şu Whatsapp uygulamasında Whatsapp web olayını tam olarak anlayamadım. Açıklar mısın?

  • Eğer WhatsApp’ın son sürümünü kullanıyorsanız, sağ üst köşeden menü tuşuna bastığınızda; yeni grup ve yeni yayın kısmında sonra üçüncü sırada WhatsApp Web kısmını göreceksiniz eğer WhatsApp sürümü güncel olup hala gözükmüyorsa tamamen kaldırıp yeniden yüklerseniz sorun düzelmiş olacaktır.

 2. ben QR okutamıyorum hareketli anlatım gitmiyor ekrandan

  • Kullandığınız telefon modeli nedir? Dokunduğunuzda gitmesi gerekiyor.

   • LG e 612 android 4.1.2 yüklü

    • Şu an android bir cihazda tekrar denememde sıkıntı oluşmadı, ilgili kısma tıkladığınızda direk anlatımı geçmesi lazımdı. Sorun devam ediyorsa öncelikle telefonu kapatıp yeniden açıp denemenizi önereceğim eğer sıkıntı hala devam ederse uygulamayı kaldırıp, tekrar yükleyin, büyük ihtimal düzelecektir.

     • Arkadaşın bahsettiği sorun aynen bende de mevcut. Dediklerinizi yapmama rağmen LG marka telefonda çalışmıyor

     • WhatsApp’a yeni bir güncelleme geldi, tekrar güncelleyip deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir