1. Anasayfa
 2. Haber

Instagram Hacklendi! Kullanıcıların Mail ve Numaraları Satışa Çıkarıldı!

Instagram Hacklendi! Kullanıcıların Mail ve Numaraları Satışa Çıkarıldı!
0

Bir grup hacker tarafından, milyonlarca Instagram kullanıcısının mail adresleri ve telefon numaraları satışa sunuldu.
 
Geçtiğimiz hafta Taylor Swift, Selena Gomez, Emma Watson ve Leonardo DiCaprio gibi birçok ünlünün de aralarında bulunduğu Instagram kullanıcısının hesabı hacklenmişti.
 
The Verge‘ün paylaştığı habere göre bilgisayar korsanları, hackledikleri hesapların kullanıcılarının özel bilgilerini (Mail adresleri ve telefon numaraları) internetten satışa çıkardı.
 
Satışa çıkarılan siteye girdiğinizde sizi bir panel karşılıyor, bu panel üzerinden bilgilerine ulaşmak istediğiniz Instagram kullanıcısının adını giriyorsunuz ve size mail ve telefon bilgisi olup, olmadığını gösteriyor.
 
Eğer bu bilgilere ulaşmak isterseniz, $10‘lık bir ödeme yapmanız gerekiyor.
 
Site üzerinden ödeme ise sadece Bitcoin ile kabul ediliyor.
 
İlgili site ise: doxagram

İlgili panel:
Yapılan ödeme sonucu ise bilgiler şu şekilde sunulmakta. Son günlerin popüler ismi Aleyna Tilki‘nin de bilgilerinin mevcut olduğu gözükmekte.
 
Instagram tarafından yapılan açıklamada ise yaklaşık 700 milyon aktif kullanıcının arasında 7-8 milyon kullanıcının hesabının etkilendiği belirtildi.
 
Instagram’ın kurucu ortaklarından Mike Krieger, “Instagram topluluğunun güvenliğini son derece önemsiyoruz. Bu yüzden bilmenizi isteriz ki yakın zamanda Instagram’da, bazı kişilerin e-posta adresleri ve telefon numaralarına (halka açık olmamasına rağmen) erişim için kullanılabilecek bir bug (hata) keşfettik” dedi.
 
​Öte yandan Krieger, hiçbir şifre veya başka bir Instagram aktivitesinin ifşa edilmediğini de sözlerine ekledi.
 
Hatanın düzeltildiğini belirten Krieger, güvenlik birimleriyle konu üzerinde çalışıldığını aktardı.
 
Olaydan ‘az sayıdaInstagram kullanıcısının etkilendiğini belirten Krieger, yine de kullanıcılara şifrelerini değiştirmeleri tavsiyesinde bulundu.
 
Son güncelleme ile birlikte hacker grubu tarafından ilgili sitede 6 milyon kullanıcının bilgisinin bulunduğu ama toplam 200 milyondan fazla Instagram kullanıcısının bilgilerinin ele geçirildiği belirtildi.
 
Açıklamaları:”We have the FULL Instagram database (200M+ USERS)
 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  sevdim
  Sevdim
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir