1. Anasayfa
 2. Haber

GittiGidiyor Kullanıcılarına Veda Ediyor! eBay Çekiliyor!

GittiGidiyor Kullanıcılarına Veda Ediyor! eBay Çekiliyor!
0

eBay, bugün yaptığı açıklamada Türkiye iştiraki olan GittiGidiyor‘u kapatacağını duyurdu. Artık satıcılar GittiGidiyor üzerinden yeni ilan veremeyecekler ve 18 Temmuz’dan sonra ise alıcılar yeni satın alma işlemi gerçekleştiremeyecekler.

GittiGidiyor‘un %93‘lük hissesini 2011 yılında alan eBay, 2016 yılında ise tüm hisseleri satın almıştı.

Bir devir sona eriyor gerçekten, bu haberi duyduğumda baya şaşırdım. Türkiye için sektörün başından beri olan bir platformdu.

İlk zamanlarında kendi reklam ağı üzerinden reklam yayınlardı. Türk webmasterları içinde ek bir seçenekti.

GittiGidiyor‘un yeri bende de ayrıydı. Birçok ürün satın alımı gerçekleştirmiştim.

Üzücü bir durum, sektör açısından, böyle köklü bir markanın gitmesi, düşündürücü.

Çünkü piyasa iyice tekel olacak.

2022 yılında bu durumun yaşanması, gerçekten ilginç.

İşte yapılan açıklama ve GittiGidiyor kullanıcılarının maillerine düşen mail:

GittiGidiyor olarak 21 yıl önce ülkemizi online pazar yeri formatıyla tanıştırdık ve e-ticaretin gelişimine öncülük ettik. İş ortaklarımızla birlikte büyüyüp milyonlarca kişiye internetten güvenli alışveriş hizmeti sağladık. Sektördeki köklü geçmişimizin son 11 yılını küresel e-ticaret liderlerinden eBay’in çatısı altında geçirdik.

Ve bugün veda zamanı…

eBay’in Türkiye’de süregelen rekabet dinamikleri doğrultusunda aldığı kararla, GittiGidiyor olarak faaliyetlerimizi durdurarak platformumuzu kapatacağımızı üzülerek bildiriyoruz.

Bu zor kararın tüm süreçlerinde önceliğimiz her zaman çalışma arkadaşlarımız, satıcılarımız ve alıcılarımız için güvenilir bir süreç yönetimi gerçekleştirmek olacak.

18 Temmuz 2022 tarihine kadar alışverişe açık olacak platformumuz, bugünden (20 Haziran 2022) itibaren yeni ürün listelemeye kapatıldı. Site üzerindeki “Hesabım” bölümü, tüm alıcı ve satıcılarımızın tamamlanmamış işlemleri için 5 Eylül 2022 tarihine kadar açık kalacak. Müşteri hizmetlerimiz ise 30 Eylül 2022 tarihine kadar kullanıcılarımıza destek vermeye devam edecek.

Bu yolculukta bizimle olan tüm paydaşlarımıza, alıcı ve satıcılarımıza bağlılıkları ve GittiGidiyor’a olan katkıları için teşekkür ederiz.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  komik
  Komik
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  sevdim
  Sevdim
İlginizi Çekebilir
wesley sneijder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir