Google’dan Anneler Günü Doodle’ı

Google Anneler Günü

Google 2014 Yılında Anneler Günü‘nü güzel bir Doodle ile kutladı. Önemli günler (Bayram, doğum günü, yılbaşı vs) için o güne özel “Doodle” yayınlayan Google, Anneler Günü’nü de boş geçmedi ve böylelikle anneleri unutmamış oldu.

Bugün yani 11 Mayıs 2014 tarihinde Google’a giren ziyaretçiler Google’ın bu güzel “Doodle”ı ve “Anneler Gününüz Kutlu Olsun!” mesajı ile karşılaştı.

Doodle’ın tasarımını biraz incelediğimizde; anne ve çocukları bisiklet kullanıyorlar, annenin üzerinde bulunan kırmızı pelerin ise “Superman”i çağrıştırıyor. Spor temalı olmasıda ayrı bir güzellik katmış.

Anneler Günü nedir? Ne zaman kutlanır?

Anneler Günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Her sene Mayıs ayının ikinci Pazar günü Anneler Günü olarak tüm dünyada kutlanır.Anneler Günü geleneği, Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. 2014 yılındaki Anneler Günü 11 Mayıs tarihine denk gelmiştir.

Biz de bu vesileyle tüm Annelerin, Anneler Günü’nü kutlarız.

Kategori: Haber, İnternet


Yorumlar

yorumlar


Devamını oku:
2016 Sigara Zammı ve Yeni Fiyat Listesi

Geçtiğimiz günlerde yeni bir sigara zammı daha yapıldı. Her sigaraya yapılmadı ama piyasada çok tüketilen sigaralara yapılmasıyla, baya bir tüketiciyi...

Kapat