15 Milyon Telegram Kullanıcısının Telefon Bilgisi Çalındı

15 Milyon Telegram Kullanıcısının Telefon Bilgisi ÇalındıKullanıcılarına baştan uca şifreleme (end-to-end) özelliğiyle gelişmiş bir güvenlik altyapısı sunan ve özellikle Orta Doğu ülkelerinde geniş kullanıcı kitlesine sahip olan mesajlaşma uygulaması Telegram‘ın siber bir saldıraya uğradığı açıklandı.
 
Bu saldırı sonucundan en popüler olduğu ülkelerden İran’daki 15 milyon Telegram kullanıcısının telefon numarası bilgisi korsanların eline geçtiği belirtildi.
 
Saldırıyı İran merkezli siber korsan grubu Rocket Kitten’ın gerçekleştirdiği sanılıyor. İran Devrim Muhafızları  ile bağlantısı olduğu iddia edilen Rocket Kitten’ın Muhalifler ve yenilikçiler arasında popüler olması nedeniyle Telegram’a saldırı düzenleyebileceği düşünülüyor.

Açığa neden olan ise iki aşamalı doğrulama sistemi olduğu yönünde bilgi verildi. Telegram‘ı onaylamak için SMS ile doğrulama kodu gönderiliyor. Bu numaraların kayıtlı olduğu veritabanındaki bilgilerin çalındığı belirtildi.
 
Telegram tarafından şu an herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak bu durum dahi kötü bir izlenim yaratmaya yetecek gibi gözüküyor.

Kategori: Haber, Teknoloji


Yorumlar

yorumlar

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Aslan diyor ki:

    Telegram’dan açıklama gelmiş.


Devamını oku:
Lamar Odom Yaşam Mücadelesi Veriyor
Lamar Odom Yaşam Mücadelesi Veriyor!

Hey gidi Lamar Odom...   Eski NBA yıldızı, Los Angeles Lakers ile 2 NBA şampiyonluğu yaşamış, ABD Milli Takımı ile ülkemizde...

Kapat